Andülasyon

Andülasyon

Mekanik titreşim ve kızılötesi ışınlardan yola çıkılarak geliştirilen andülasyon cihazı ve andülasyon yöntemi, tıpkı biorezonansta olduğu gibi biofiziksel prensiplere dayalı olarak bilim adamları tarafından Almanya’da geliştirilmiş destekleyici bir tedavi imkanı sunmaktadır. Temel prensibi vücuttaki sıvıların salınımıdır. Andülasyon tedavisi yalnızca belirli bir organ veya organ sistemi üzerinde değil, esasen insan vücudunun temel fonksiyonlarını iyileştirme yönünde olumlu bir etki göstermektedir. Bunlar arasında metabolizma hızlandırma, ağrı kesme, ödem atılımını sağlama gibi fonksiyonlar başta gelmektedir. Sağlığımızı korumak ve desteklemek için adeta bir temel oluşturur. Andülasyon, batıda 10 yılı aşkın süredir ağrı kesici, performans arttırıcı ve genel sağlık durumunu destekleyici bir yöntem olarak kullanılagelmektedir.

Andülasyon tedavisinin kullanım amaçlarını şöyle özetleyebiliriz:

Image

Hastalıklara bağlı ağrıları hafifletebilme özelliği

Andülasyon, bel, boyun, sırt, diz ağrıları ya da kireçlenme, fıtık, siyatik, migren, fibromiyalji gibi çeşitli hastalıklardan kaynaklanan ağrı şikayetlerini hafifletebilmektedir.  Kısa bir uygulama akut ağrıları gidermek için yeterli gelirken, kronik ağrılar için düzenli uygulama yapılması gerekmektedir. Andülasyon aynı zamanda ağrının ortaya çıkmasını önlemek üzere de fayda sağlamaktadır.

Enerji artırabilme özelliği

İnsan vücudundaki hücrelerin daha fazla enerji üretmek için aktif olmasını destekleyen andülasyon uygulamasıhttps://www.traditionrolex.com/8, ayrıca lenf sıvısı akışının uyarılması ve patojenlerin uzaklaştırılmasını da tetiklemektedir. Bu yönüyle herhangi bir sağlık problemi olmayanlar için önleyici tıp tekniği olarak yararlanılabilmektedir.

Anti-stres etkisi

Stresten uzak durulması gerektiğini bilmeyenimiz yoktur. Ancak bunun nasıl mümkün olacağını bilenimiz de bir o kadar azdır. Zamanla kronik bir hal alan stresin giderilmesinde andülasyonun gevşeme mekanizmalarının çalıştırılmasını sağlayan yönü oldukça yüz güldüren sonuçlar verebilmektedir. Sinir sistemini dengeleyerek günlük yaşamın stresi ve sıkıntılarıyla başa çıkılmasına yardımcı olabilir.  Böylece bedende yıkıma yol açan kronik strese karşı etkili bir yaklaşım ortaya konmaktadır.

Uyku problemlerine etkisi

Uykusuzluk, uykuya dalamama gibi problemlerle baş etmede etkili bir sistemdir.

Kilo problemlerine etkisi

Ödem atmaya, metabolizma hızlandırmaya, yağ yakımını desteklemeye yönelik etkileri ile daha ilk seanstan ölçümlenebilir bir incelme sağlar. 15 dakikada 3 ila 5 cm. incelmeyi hemen ölçerek gözlemleyebilirsiniz. Özellikle göbek çevresi yağlanma, dolaşım bozuklukları konularında da etkilidir.

Andülasyon İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Biorezonans, çeşitli hastalıklar için kesin tedavi yöntemi midir? Garanti verilebilir mi?

Sağlıkla ilgili hiçbir konuda garanti verilmesi doğru değildir. Hayatta hiçbir şeyin garantisi olmadığı gibi, hastalarımıza da “%100 kesin tedavi”, “garantili sonuç”, “tedavi garantisi” gibi söylemlere itibar etmemelerini öneriyoruz.

Evet, yararlanılabilir. Ameliyat öncesi ya da sonrası, ilaç tedavisi ya da farklı terapi yöntemleri öncesi, sırası ve sonrası süreçlerde biorezonans tedavisi uygulanmasının bir sakıncası yoktur. Aksine kemoterapi, radyoterapi gibi yöntemlerin etkinliğinin artmasına destek olurken, istenmeyen yan etkilerinin de azalmasına ve hatta ortadan kalkmasına yardımcı olabilir.

Tedavi planı kişiye özgü olarak belirlenir. Seansların süresi, sıklığı ve uygulanacak program, tamamen kişiye özgü olarak planlanır. Dolayısıyla tedavi süresi de buna göre değişkenlik göstermektedir.

Tedavi planı kişiye özgü olarak belirlenir. Seansların süresi, sıklığı ve uygulanacak program, tamamen kişiye özgü olarak planlanır. Dolayısıyla tedavi süresi de buna göre değişkenlik göstermektedir.