Biorezonans Nedir

Biorezonans

Cerrahi müdahale gerektiren rahatsızlıkları olanlar dışında, mevcut tedavisi modern tıp metodları ile devam eden diğer hastalar için yardımcı tedavi metodu olarak biorezonanstan da hekim kontrolunda yararlanılabilir. Ayrıca önleyici tedavi metodu olarak da biorezonanstan yararlanmak mümkündür. Hastalıkların tedavisinde biorezonans diğer tedavilere ek olarak uygulanır ve tamamlayıcı tedavi grubuna girer ve 400’ü aşkın hastalığın tedavisine fayda sağlayabilir.

Image

İnsan vücudundaki tüm organlar, dokular ve hücrelerin kendiliğinden –doğal olarak– yaydığı bir elektromanyetik frekans vardır. Tıpkı makinalar gibi. Bir televizyonun yaydığı dalganın şiddeti 5 GHz ise; insan bedeninin frekansları bunun 1000’de 1’i seviyesindeki aralıklarda seyredebilir. Sonuçta her insanın bünyesinde kendine özgü aralıklarda yayılan bir frekans bulunur.

Biorezonans tedavisinde temel alınan veri, vücudun doğal olarak yaydığı bu frekanslardır. Her insanın frekansları -tıpkı parmak izinde olduğu gibi- kendine özgüdür ve her bir hücrenin frekansları da birbirinden farklıdır. İnsan bedeninin frekanslarını ölçme ve algılamada özel olarak geliştirilmiş biorezonans cihazları kullanılır. Biorezonans tedavisinde yine aynı cihaz aracılığıyla hastalıklı doku, hücre ya da organlara çoğunlukla yaydıklarının tam aksi yönde frekans yollayarak hastalık nötrleştirilmeye yani ortadan kaldırılmaya çalışırken; kimi zaman da mevcut frekansları güçlendirerek vücudun hastalıklara karşı savaşına destek verilir. Örneğin alerji tedavisinde alerjen maddenin vücutta kayıtlı frekans izini tam ters frekans yükleyerek sıfırlamak hedeflenirken, fıtık tedavisinde ters frekans yerine güçlendirme frekansı kullanılarak hastalığın tedavisine destek olunur.

Biorezonans ile Ağrısız Tedavi
Biorezonans ile Sigaradan Kurtulun

Biorezonans tedavisi, batıda doğal tıp, Türkiye’de tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak kabul görmüştür. Tamamen doğal frekanslar kullanılarak, herhangi bir ilaç ya da kimyasal yüklemesi yapılmaksızın gerçekleştirilir. Bu nedenle hiçbir yan etkisi yoktur. Uygulamalar ağrısız ve acısızdır. Bebekler, çocuklar, yaşlılar, hamilelerde de uygulanabilir.

Biorezonans İle Hangi Hastalıklar Tedavi Edilebilir

Biorezonans metodunun 400’ü aşkın hastalığın tedavisine fayda sağlayabildiği biliniyor.

  • Sigara tedavisi
  • Kanser tedavisi
  • Vitamin eksikliği tedavisi

Biorezonans nasıl yapılır?

Biorezonans frekans kontrollü bilgisayarlarla yapılır. Yani biorezonans cihazı dediğimiz cihazlarla frekans kontrollü terapiler uygular ve bu cihazlarla kişinin vücudundaki rahatsızlığın frekanslarını kontrollü bir şekilde ayarlayarak ve üreterek bu cihazlar yardımıyla biorezonans tedavisi yapılır. Kişiden vücut frekanslarını belirtecek kan, tükürük, saç, tırnak gibi vücuttan bir örnek alınır ve bu örnekler cihaza konur. Cihaz da bu örneklerin frekansları tespit edilerek tedavide kişiye ait bu frekanslarla uygulama yapılır. Veya kişinin rahatsız olduğu alerjik maddeler tespit edilir, yine cihaza konur. Bu cihazlarla bunların ters frekansı yapılarak vücuda elektrotlarla verilir. Bu elektrotlar elde olabilir, sırtta olabilir, vücudunuzun herhangi bir bölgesine kablolarla uzatılan bu elektrotlarla bu frekansların tersi verilerek uygulama yapılır.

Biorezonans kimlere uygulanmaz?

Biorezonans anne karnından yaşlılığa kadar, kaç yaşında olursa olsun her bireye uygulanabilecek bir metottur. Hatta veteriner hekimlikte de biorezonans uygulanabiliyor. Ancak bizim istisna gördüğümüz iki durum var. Bir tanesi özellikle hamileliğin ilk üç ayında biorezonans uygulamayı doğru bulmuyoruz. Bir diğer istisna da kalp pili taşıyan kalp hastalarında biorezonans uygulanmasını doğru bulmuyoruz. Bu iki istisna dışında biorezonans herkese uygulanabilir.

Biorezonans tedavisi hakkında

Sağlıkla ilgili risklerin ve bilinen hastalıkların, bilinmeyen kök nedenleri teşhis etmenin bir yolu da biorezonans testidir. Hastalıkların frekans izlerini takip ederek onları çok daha erken ve henüz oluşum aşamasındayken tespit etmek mümkündür. Patolojik frekanslar, sağlıklı frekansların yanında her zaman mevcuttur. Biorezonans tedavisinin amacı, hastalıklı olanları elemek ve sağlıklı olanları güçlendirmektir.

👉 Biorezonans tedavisinin hiçbir yan etkisi yoktur.

👉 Çaresiz görünen pek çok hastalığın tedavisinde etkili olabilmektedir.

👉 Herhangi bir ilaç ya da kimyasal uygulaması içermez.

👉 Bebekten yaşlıya her yaşta ve hamilelerde uygulanabilir.

Biorezonans tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi için sinanakkurt.com.tr web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ya da bu konuda yazılmış tek Türkçe kaynak olan Biorezonans kitabımı okuyabilirsiniz. Ayrıca kliniğimize aşağıdaki numaralardan arayarak ulaşabilirsiniz:

Biorezonans İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Biorezonans, çeşitli hastalıklar için kesin tedavi yöntemi midir? Garanti verilebilir mi?

Sağlıkla ilgili hiçbir konuda garanti verilmesi doğru değildir. Hayatta hiçbir şeyin garantisi olmadığı gibi, hastalarımıza da “%100 kesin tedavi”, “garantili sonuç”, “tedavi garantisi” gibi söylemlere itibar etmemelerini öneriyoruz.

Evet, yararlanılabilir. Ameliyat öncesi ya da sonrası, ilaç tedavisi ya da farklı terapi yöntemleri öncesi, sırası ve sonrası süreçlerde biorezonans tedavisi uygulanmasının bir sakıncası yoktur. Aksine kemoterapi, radyoterapi gibi yöntemlerin etkinliğinin artmasına destek olurken, istenmeyen yan etkilerinin de azalmasına ve hatta ortadan kalkmasına yardımcı olabilir.

Tedavi planı kişiye özgü olarak belirlenir. Seansların süresi, sıklığı ve uygulanacak program, tamamen kişiye özgü olarak planlanır. Dolayısıyla tedavi süresi de buna göre değişkenlik göstermektedir.

Tedavi planı kişiye özgü olarak belirlenir. Seansların süresi, sıklığı ve uygulanacak program, tamamen kişiye özgü olarak planlanır. Dolayısıyla tedavi süresi de buna göre değişkenlik göstermektedir.