FMF’im var, Akdeniz Ateşi. Genetik bir hastalık

FMF'im var, Akdeniz Ateşi. Genetik bir hastalık

FMF’im var, Akdeniz Ateşi. Genetik bir hastalık. Ölene kadar benimle gelecek. Büyüdüğümde böbreklerime sıçrayacak, böbrek yetmezliği çekme ihtimalim var. Çözümünü bulurlarsa çok sevinirim. Tabii bardağın boş tarafını görmek kolay. Bu dinleyicimiz de bardağın boş tarafıyla biraz ilgilenmiş. FMF ile ilgili ciddi sıkıntılar olabiliyor, evet. Ama bardağın dolu tarafını da görmek lazım. FMF’li olup takip edilen, iyileşen, gayet stabil durumda olan birçok hasta var. Benim de FMF ile ilgili bir hayli hastam oldu. Bu tür hastaların yaşam kalitesi ve konforunu artırıp stabil bir şekilde hastalığı seyrettirmek mümkün. Ben biorezonans tedavisi ile bu hastaları tedaviye aldım. Bunun yanı sıra vitamin, mineral takviyesi ve beslenme düzenlemesiyle bu hastaların yaşam kalitesi ve konforunu toparladım. Şu anda takipte gayet iyiler. İlla ki her FMF hastası da böbrek yetmezliğine, kansere kadar gidecek, ciddi sorunlar yaşayacak demek değil. Her zaman dediğim gibi bardağı doldurup taşırmadıkça hayatınız iyi devam edebilir.

Hacamat yaptırdım, faydasını gördüm. Yaptıranlardan da faydasını dinledim, ben de faydasını gördüm. Hacamat yaptırmak için merkezleri zor buluyoruz. Güven konusunda sıkıntı yaşanıyor, herkes kendini uzman diye tanıtıyor. Bununla ilgili araştırırken nelere dikkat edebiliriz? Onu sorabiliriz. Bizim zaten en önemli sorunlarımızdan biri bu. Halkımızın büyük çoğunluğu geleneksel ve tamamlayıcı tıbba inanıyor. Güzel. Ama bunun sadece ve sadece hekimlere ve diş hekimlerine verilen bir yetki olduğunu çoğu insan bilmiyor. Tabii Sağlık Bakanlığı bu yetkiyi verirken sertifikası olan doktorlara yetki verdi ve birçok kurs düzenledi. Bu kurslarda bu hekim arkadaşlarımız eğitildi. Sertifikası olan tıp doktorları ve diş hekimleri sadece yetkilidir. Hacamat, ozon, mezoterapi dahil olmak üzere tüm tamamlayıcı dallarda hekim ve diş hekimi olan kişiler dışında kimseye güvenmesinler. Lütfen bu konuyla ilgilenen tüm vatandaşlarımız sadece hekim ve diş hekimlerine gitsinler. Dolayısıyla bu kişiler haricindeki kişilerin yarattığı tıbbi problemleri ancak bu şekilde önleyebiliriz. Başta hacamat olmak üzere birçok hatalı işlem uygulanıyor. Örneğin hacamatta neşter, bistüri hastanın önünde açılır, bir kullanımlıktır ve atılır. Öyle jilet filan kullanılmaz. Bu ozon, mezoterapi, biorezonans gibi uyguladığımız tüm yöntemlerde geçerli. Sertifikası olan ve Sağlık Bakanlığı’ndan bu konuda ünite açma belgesi olan hekimler bu konuda dikkatlidir. Lütfen öncelikle gittiğiniz kişinin hekim olup olmadığını denetleyiniz. Eğer hekimse Sağlık Bakanlığı’ndan bu konuda ünite açma yetkisi olup olmadığına bakınız. Bu sizin sağlığınız için elzem bir durumdur. Sağlığınızı sokağa atmaya gelmez.

Midem biraz rahatsız. Nane ile tedavi ediyorum. Başka neyle tedavi edebilirim? Mide rahatsızlıklarında en önemli sorun mide asit fazlalığıdır. İlaç kullanmayı çok sevmiyoruz biz ama mideyi rahatsız edebilen özellikle kızartma gibi yağlı gıdaları kesip sindirimi kolay gıdaları tercih ediyoruz.İlk yapmamız gereken şey doğru beslenme. Mideyi yormayacak gıdalar alalım ki mide kendini tamir edebilsin. Bu birincisi. Nane güzel evet. Kekik suyunu da tavsiye ederim. Bunlar haricinde de tedavi desteği görmek isterse biorezonans tedavisi mide rahatsızlıklarında etkili bir çözüm olabilir.

Hacamatı duydum. Yani doktorlar alternatif tıpın yanında faydasını olabileceğini duydum. Annemin huzursuz bacak sendromu var. Ağrılarını hafifletebilecek tedavi yöntemi var mı? Huzursuz bacak çok yaygın bir sendrom. Genelde oturdukları yerde rahat duramaz, bacaklarını sürekli hareket ettirirler. İlaç olarak çoğunlukla antidepresan kökenli ilaçlar verilir. Çünkü altta psikolojik nedenlerin olduğu düşünülür. Beslenme bi kere önemli. Çünkü bağırsaklarımız ikinci beyin. Seratoninin yüzde 95i bağırsaklarda üretiliyor. Organik ve bu hastalığa uygun olmak zorunda beslenmemiz ve bağırsaklarımızdaki sağlıklı bakterileri koruyacak şekilde bir beslenme tarzı olmalı. Bİorezonans metodundan da faydalanabilirler, bu konuda çok etkilidir. Ayrıca akupunktur ve fitoterapik desteklerden fayda görürler.