Koronaya karşı bağışıklığını güçlendir: Ozon tedavisi

Covid-19 salgını ile birlikte hepimiz için günlük yaşam değişti. Hepimiz hastalanmamak için önlemler alıyoruz. Bu önlemler pek çoğumuz için ev dışında geçirdiğimiz zamanı kısıtlamak, maske takmak, sosyal mesafeye dikkat etmek ve sık sık ellerimizi yıkamak anlamına geliyor. Ancak bunlarla birlikte koronaya ve tüm hastalıklara karşı korunmak için bağışıklık sistemimizin güçlü olması da şart.

Bağışıklık sistemimiz vücudumuzun ilk savunma hattı olarak hizmet eder. Bağışıklık sistemimiz, virüsler de dahil olmak üzere dış istilacılarla savaşır. Koronaya karşı bağışıklığımızı güçlendirmemiz gerektiği artık pek çok kişi tarafından biliniyor ve bu yüzden doğal olarak birçok insan bağışıklık sistemini güçlendirmenin yollarını arıyor.

Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yolu iyi beslenme, kaliteli uyku ve egzersiz temeline dayanıyor. Bunun yanında bazı besin takviyeleri ve özellikle de ozon tedavisi bağışıklık sistemini güçlendirmeye büyük katkı sağlıyor. Ozon tedavisi, bağışıklık sisteminin en iyi şekilde çalışması için ihtiyaç duyduğu desteği sağlamanın etkili bir yolu olarak karşımıza çıkıyor. Ozon tedavisi çeşitli nedenlere vücuda giren kimyasal ve biyolojik atıkların zararsız hale getirilmesini mümkün kılan detoksififkasyon mekanizması ile bağışıklık sistemimizin gücünü artırmaktadır. Ozon tedavisi tüm hastalıklara ve pek tabii ki koronaya karşı bağışıklık güçlendirmek için vücutta oksijenlenmeyi artırır, tüm vücutta kan dolaşımını düzenler, homeostasis denilen vücudun iç dengesini sağlar. Ayrıca hücre yenileyici, vücudu toksinlerden arındırıcı ve antioksidan etkileri vardır. Ozon tedavisi bu yönleriyle bağışıklığımızı güçlendirmenin yanı sıra doğrudan temasla tüm virüs ve bakterilerin hücre zarlarını parçalayabilmesi ile virüsle savaşımıza destek olabilmektedir. Ozon tedavisinin virüse etki etme mekanizmasındaki en önemli rolü, hücrenin etrafında yağ moleküllerinden oluşan çift katmanlı hücre duvarını yıkıp hücreyi yok edebilmesidir.

Dolayısıyla virüslere karşı bağışıklık sistemini güçlendirerek koruma sağlamada da, virüsle savaşta da etkili bir tedavidir. Nitekim araba temizliğinden ortam havasının mikroplardan arındırılmasına uzun zamandır çeşitli şekillerde kullanılmaktadır. Ozon su ve hava için güvenli bir alternatif dezenfektan olarak da kullanılmaktadır. İnsan vücudunda kullanılan tipi medikal ozon tedavisidir. Ozon tedavisi ile ozonun kendi vücudunuz için sterilize edici etkisinden yararlanabilirsiniz.

Ozon kan dolaşımınıza girdiğinde bağışıklık sisteminizi harekete geçirir. Bağışıklığınızı uyardığı için kanınızı arındırır ve vücudunuzda yaşayan virüs, bakteri, parazit, maya, mantar gibi çeşitli organizmaları etkisiz hale getirir. Diğer bir deyişle, ozon tedavisi bağışıklık sisteminizi güçlendirdiği gibi işini yapmasına da yardımcı olur. Sonuç, genel bağışıklığınızı ve sağlığınızı destekleyen minimal invaziv bir tedavidir. Sağlığınızı iyileştirmenin ve hastalıklardan kaçınmanın bir yolunu arıyorsanız, bize ozon tedavisi ile ilgili soru sormaktan çekinmeyin.