Saç uzaması için doğum kontrol hapı kullanmayın!

Saç uzaması için doğum kontrol hapı kullanmayın!

Saç uzaması için doğum kontrol hapının un haline getirilip şampuan içine karıştıldığını ve kullanıldığını özellikle bayanlardan çok sık duyar olduk. Birçok bayan olumlu sonuç aldığını söylüyor ve gitgide yaygınlaşıyor. Ancak doğum kontrol hapı hormon hapıdır ve bilinen yan etkileri vardır. Saça uygulanması durumunda da saç diplerinden cilde geçecek, dolayısıyla etkilerini kişiye de geçirecektir. Özellikle gebeler, gebe kalmak isteyenler başta olmak üzere, hormon rahatsızlıkları bulunanlar ve başka ilaç kullananlar için sakıncalı olabilir. Bunun yerine saçınızın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlamak için doğal çözümlerden destek alabilirsiniz. Örneğin argan yağı, buğday yağı ve ısırgan yağını karıştırarak, haftada 2-3 defa saçlarınıza uygulayın ve 20 dakika kadar bekledikten sonra durulayın.

Saçı dıştan beslemekten daha önemlisi içten beslemektir. Bağışılık sisteminizin zayıflaması saçlarınızın da zayıflaması, dolayısıyla daha fazla dökülmesi ve daha yavaş uzaması anlamına gelir. Bu nedenle bağışıklık sistemini güçlendirici bir program uygulayın. Bunun için dengeli beslenme, düzenli uyku, hareketli bir yaşam şekli önemlidir. Ayrıca biorezonans metodu ile bağışıklık sistemini güçsüz düşüren vücuttaki alerjihttps://www.traditionrolex.com/9, mantar, parazit, bakteri gibi oluşumlar ve çevre toksinleri, kimyasallar, gıda katkıları gibi kalıntılar temizlenerek bağışıklık sistemi güçlendirilebilmektedir.

Baklagiller saçı kuvvetlendiren ve besleyen B5 vitamini kaynağıdır. Fasulye, bakla, nohut, soya, mercimek, bezelye gibi baklagillerden yiyerek b5 vitamini ihtiyacımızı sağlayabiliriz.

100 gr. Antep fıstığı günlük B6 vitamin ihtiyacının yüzde 85’ini karşılar. Toz acı biber, sarımsak, ciğer, ay çekirdeği ve susam da yeni hücre üretiminde önemli bir rolü olan B6 vitamini kaynağıdır.

Argan yağı, Yıpranmış ve donuklaşmış saçlarda parlaklık sağlar, saç kırıklarının oluşmasını önler ve saçları besler. Saçınıza kafa deriniz ıslanacağı kadar Argan yağı uygulayın. Kafa derinize yavaş hareketlerle masaj yapın. Saçınızı ılık bir havluyla örtün ve 30 dakika kadar bekleyin. Daha sonra saçınızı yıkayın.

Banyo sonrası saçlarınızı kendi halinde kurumaya bırakın. Fönden yayılan ısı saçlarınızı büyük ölçüde kırar ve yıpratır.