Andülasyonu hiç duydunuz mu?

andulasyon nedir

Andülasyon, batıda 10 yılı aşkın süredir ağrı kesici, performans arttırıcı ve genel sağlık durumunu destekleyici bir yöntem olarak kullanılan, biyofiziksel prensiplere dayalı yeni nesil bir tamamlayıcı tedavi yöntemidir.

Mekanik titreşim ve kızılötesi ışınlarını birleştiren bilim adamları, üniversiteler ve doktorlarla yakın iş birliği içinde andülasyon yöntemi ve cihazı geliştirilmiştir. Andülasyon tedavisi sadece belirli bir organ veya organ sistemi üzerinde değil, aynı zamanda organizmanın temel işlevleri üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Sağlığımızı korumak ve yenilemek için adeta bir temel oluşturur.

Andülasyonun kullanım amaçlarına daha yakından bakalım…

Hastalıklara bağlı ağrıları hafifletebilir…

Andülasyon, sırt hastalıkları, fibromiyalji ve artroz gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanan ağrıları hafifletebilir. Özellikle hastalık sonucu ortaya çıkan bu tür ağrılar, genellikle kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen uzun bir ıstırap kaynağıdır. Andülasyon, ağrıyı hafifleterek yaşam kalitesini iyileştirmeye yardımcı olabilir. Bu, çalışma prensibinin ağrı sinyallerinin azaltılması ile  devreye girdiği  nokta başlar. Ağrı kesici, tedavinin uzun süreli ve düzenli uygulanmasıyla sağlanır. Bu endorfin hormonunun üretilmesini sağlar. Doğal bir süreç temelinde, günlük normal yaşam sağlanır ve yaşam kalitesi yenilenir.

Akut ağrıları giderebilir…

Fiziksel hayatın yoğunluğu ve yoğun iş hayatı nedeniyle akut ağrılar artık sıra dışı bir durum değil. Andülasyon akut ağrılar için de uygulanır ve ağrıyı kesebilir. Bunun için kısa bir uygulama yeterlidir.

Enerjimizi artırabilir…

Andülasyon sadece ağrıların dindirilmesi için yararlı olmakla kalmaz, aynı zamanda ağrının ortaya çıkmasını önlemek için de fayda sağlayabilir. Her seansta hücrelerin daha fazla enerji üretmek için aktif olmasını destekler. Dolayısıyla bu yolla organlarımızda ve dolayısıyla genel sağlık durumumuz üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Ek olarak, lenf sıvısı akışının uyarılması, patojenlerin uzaklaştırılmasını da sağlar ve bizi hastalıklara karşı korur. Bu bize daha fazla canlılık verir ve hastalığa karşı direncimizi arttırır.

Anti-stres etki gösterebilir…

Günlük yaşamın yoğun stresi fiziksel ve zihinsel yenilenmeyi giderek daha da zorlaştırıyor. Özellikle yoğun baskı altında çalışanlar, kota, satış gibi hedeflerini tutturmaya çalışanlar, günlük çalışma hayatında sürekli olarak karşılanması gereken taleplerle karşı karşıya kalanlar ve dolayısıyla normalden fazla yorulanlar için “sıkıntı” ve “stres” zamanla kronik hal alıyor Andülasyonun bu gibi kişilerde gevşeme mekanizmalarının çalıştırılmasını da sağlayan bir yönü var. Sinir sistemini dengeleyerek günlük yaşamın stresi ve sıkıntılarıyla başa çıkılmasına yardımcı olabiliyor. Bu vesile ile  stres seviyesi düşerken, aynı zamanda koruyucu bir kalkan oluşturuluyor ve stres seviyesinin dengelenmesine ve rahatlık halinin var olmasına yardımcı oluyor.