Biorezonans nedir?

Biorezonans nedir?

Biorezonans, temeli kuantum fiziğine dayanan, hastalıklara modern tıpta olduğu gibi biyokimyasal açıdan değil de biofiziksel açıdan yaklaşan tamamlayıcı bir tedavi metodudur. Hiçbir tedavi yönteminin ikamesi değildir, hiçbir tedavinin yerine geçmez; ancak tamamlayıcı tedavi olarak destek alınabilir. Biorezonans metodundan tanı ve tedavi anlamında yardımcı metod olarak yararlanılabilir. Biorezonansın yan etkisi yoktur, ağrısız, acısız bir işlemdir.

Biorezonans tedavisi nedir

Her insanın frekansları -tıpkı parmak izinde olduğu gibi- kendine özgüdür ve her bir hücrenin frekansları da birbirinden farklıdır. İnsan bedeninin frekanslarını ölçme ve algılamada özel olarak geliştirilmiş biorezonans cihazları kullanılır. Biorezonans terapisinde yine aynı cihaz aracılığıyla hastalıklı doku, hücre ya da organlara çoğunlukla yaydıklarının tam aksi yönde frekans yollayarak hastalık nötrleştirilmeye yani ortadan kaldırılmaya çalışırken; kimi zaman da mevcut frekansları güçlendirerek vücudun hastalıklara karşı savaşına destek verilir. Örneğin alerji tedavisinde alerjen maddenin vücutta kayıtlı frekans izini tam ters frekans yükleyerek sıfırlamak hedeflenirken, fıtık tedavisinde ters frekans yerine güçlendirme frekansı kullanılarak hastalığın tedavisine destek olunur.

Biorezonans terapisi planı kişiye özgü olarak belirlenir. Seansların süresi, sıklığı ve uygulanacak program, tamamen kişiye özgü olarak planlanır. Sonuçlar da kişiye özel olarak değerlendirilmelidir. Herkes için farklı boyutlarda faydalar sağlanabilmekte, farklı evrelerdeki hastalar için kazanç sayılan gelişmeler farklılık gösterebilmektedir.

Biorezonans kan testi

Biorezonansa özel kan testi ile parmaktan alınan birkaç damla kanda hastalığa yol açan / açabilecek 6400 patojeni taramak mümkündür. Bunlar alerjiler, ağır metaller, bakteriler, virüsler, parazitler, mantarlar, kimyasallar, aşı alerjileri, çevre toksinleri, kanser hücreleri, gıda katkıları, gıda intoleransları diye özetlenebilir.

Biorezonans hangi hastalıklarda kullanılır

Cerrahi müdahale gerektiren rahatsızlıkları olanlar dışında, mevcut tedavisi modern tıp metodları ile devam eden diğer hastalar için destekleyici olarak biorezonanstan da hekim kontrolunda yararlanılabilir. Ayrıca önleyici tedavi metodu olarak da biorezonanstan yararlanmak mümkündür.

Biorezonans terapisi, hastalıklara karşı biofiziksel yoldan mücadelenin etkin bir yöntemidir. Biorezonans terapisinin 400’ü aşkın hastalığın tedavisine fayda sağlayabildiği biliniyor.

Biorezonans tedavisi, batıda doğal tıp, Türkiye’de tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak kabul görmüştür. Tamamen doğal frekanslar kullanılarak, herhangi bir ilaç ya da kimyasal yüklemesi yapılmaksızın gerçekleştirilir. Bu nedenle hiçbir yan etkisi yoktur. Uygulamalar ağrısız ve acısızdır. Bebekler, çocuklar, yaşlılar, hamilelerde de uygulanabilir.