Diyetisyen hizmetimiz başladı

Diyetisyen

Beslenme danışmanlığına olan ilgi ve ihtiyacın giderek artması nedeniyle Dr. Sinan Akkurt kliniğinde “kişiye özel beslenme danışmanlığı” hizmeti vermeye başladık. Diyetisyenimiz, kliğimizin çalışma saatleri dahilinde Pazartesi’den Cumartesi’ye 8.30 – 18.30 saatleri arasında görev başında olacaktır. Bilgi ve randevu için 0530 387 46 87’den ulaşabilirsiniz.

Kişiye özel kilo kontrolü. Sağlıklı beslenme programı ve hastaların mevcut tedavi programlarına uyumlu beslenme düzenlerini sağlamak amacıyla Dr. Sinan Akkurt kliniğine diyetisyen katıldı. Yaşam şekli, metabolizma hızı, yaşı, kan değerleri, kilo fazlası v.b. değişkenlere bağlı olarak kişiye özel beslenme programı belirleyen diyetisyen, aynı zamanda mevcut tedavisi beslenme düzeni değişikliği gerektiren ya da diyabet, kalp hastalıkları, uyku apnesi, obezite, böbrek hastalıkları, kanser gibi rahatsızlıklar nedeniyle özel beslenme ihtiyacı duyan hastalarımıza sağlıklı beslenme danışmanlığı yapacak. Kilo kontrolü ve obezite ile mücadelede en önemli etkenlerin başında gelen beslenme düzeninin doğru şekilde sürdürülmesi konusunda hastalarımızı yönlendirecek. Dr. Sinan Akkurt’un gözetiminde gerçekleşecek beslenme danışmanlığı hizmeti kapsamında vücut yağ analizi için Tanita 780 MA cihazı ile lenf drenajı, hücre aktivasyonu, daha iyi bir kan dolaşımı, gevşeme mekanizmalarının aktivasyonu, endorfin sinyaller ile ağrı yönetimi gibi beş biyofiziksel çalışma prensibi olan Andumedic 3 Pro Andulasyon cihazını da kullanıma sunuyoruz.

Neden sağlıklı beslenme danışmanlığı alınmalı?
– Sağlıklı beslenme ilkelerinin benimsenmesi ve bunun bir yaşam şekli haline getirilmesi için.
– Kişinin yaş, kilo, metabolizma hızı, kan değerleri, yaşam şekli gibi kendine özgü koşullar çerçevesinde doğru beslenmeyi öğrenebilmesi ve uygulayabilmesi için.
– Kilo kontrolü sağlayarak fazla kiloların getirdiği sağlık risklerini ortadan kaldırabilmek için.
– Kişiye özel ideal kilo miktarının korunabilmesi için.
– Gebelik, emzirme, sporcu beslenmesi, kronik hastalıklarda beslenme gibi özel durumlara ilişkin doğru beslenme programlarının oluşturulabilmesi ve uygulanabilmesi için.