Hastalıklara biorezonans müdahalesi

Biorezonans İle Sağlığınıza Kavuşabilirsiniz

Ntv.com.tr – Tarih:23.03.2015

İnsan vücudunun doğal olarak yaydığı titreşimleri esas alan biorezonans yöntemi; alerji, astım, bronşit, migren ve romatizma gibi birçok hastalıkta destek tedavi olarak kullanılabiliyor.
Vücudun kendiliğinden yaydığı frekans kodlarını esas alan biorezonans tedavisi; hastanın zihinsel, ruhsal ve bedensel koşullarını bir bütün olarak ele alıyor. Kişiye özel tedavi programı uygulanan yöntem bitkisel, kimyasal ya da sentetik herhangi bir ilaç takviyesi yapılmadan biorezonans cihazıyla uygulanıyor.

Avrupa ülkelerinde 40 yıldır yaygın olarak kullanılan, ülkemizde ise yeni tanınmakta olan biorezonans tedavisi için Dr. Sinan Akkurt, “Özetle ağrısız, acısız, ilaçsız ve yan etkisiz, tamamen biyolojik bir yöntem. Yaş ve cinsiyet bağımsız olmak üzere herkese, hatta bebeklere, çocuklara ve hamilelere de uygulanabiliyor” değerlendirmesini yapıyor.

HASTALIKLARI FREKANS İZİNDEN TANIYOR

Biorezonans tedavisinin sadece tıp doktorları ve tıp doktorlarının gözetimindeki terapistler tarafından uygulanması gerektiğine parmak basan Dr. Sinan Akkurt, yöntemin etki mekanizması hakkında şunları söylüyor:

“400’ü aşkın hastalığın tedavisinde yardımcı metod olarak biorezonanstan yararlanabiliyoruz.”
“Biorezonans tedavisinin mantığı; hastalıklı dokulara onların kendiliğinden doğal olarak yaydıkları frekansın tam tersi frekansları yollayarak nötrleştirmeye dayanıyor. Tüm doku, hücre ve organlarımızın bir frekansı olduğu için bu yöntemden birçok hastalığın tedavisinde yararlanabiliyoruz.

Şimdiye kadarki uygulamalarda en etkili sonuç aldığımız hastalıkların başında çölyak, ürtiker, mevsim alerjileri, kanser, astım, bronşit, migren, romatizma, reflü ve obeziteyi sayabilirim.”
“Biorezonans Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış bir tedavi yöntemi mi” sorusuna Dr. Akkurt’un cevabı ise şöyle: “Ruhsat açısından henüz birçok alternatif tıp dalı beklemede. Tamamlayıcı tıp dalları için Sağlık Bakanlığı bir yönetmelik çıkardı ve burada şimdilik 15 dalın eğitim programı ile ilgili bir düzenleme yapıldı. Bilim komisyonu diğer dallar için de çalışma yapıyor. Kullandığımız cihaz Sağlık Bakanlığı onaylı ve muayenehanede bulundurulabilen cihazlar listesinde mevcuttur.”

YAN ETKİSİ VAR MI?

Dr. Sinan Akkurt, yöntemin istenmeyen bir sonuç doğurup doğurmayacağı konusunda ise, “Biorezonans tedavisi vücudun doğal olarak yaydığı frekans kodlarını esas alır ve tamamen doğal bir tedavi metodudur. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Klasik tıbbın önerdiği yöntemlerle eş zamanlı olarak uygulanabilir, birbirine ters düşmez. Örneğin kemoterapi, radyoterapi ile aynı anda biorezonans metodundan da yararlanılabilir” şeklinde konuşuyor.