Dr. Sinan Akkurt ile haşimato tiroiditinin tedavisi

Dr. Sinan Akkurt ile haşimato tiroiditinin tedavisi

Bağışıklık sistemi, vücudu enfeksiyonlardan koruyan doğal bir savunma mekanizmasıdır. Ancak bu savunma mekanizması bazen yanlışlıkla kendi dokularına saldırabilir. Bu durumda ortayan çıkan otoimmün hastalıklardan bir tanesi Haşimato tiroiditi olarak bilinen bir tiroid otoimmün hastalığıdır.

Image

Haşimato tiroiditi nedir?

Haşimato tiroiditi, tiroid bezini etkileyen otoimmün bir hastalıktır. Tiroid bezi, boyunda bulunan ve vücudun metabolizmasını düzenleyen önemli bir bezdir. Haşimato tiroiditi, bağışıklık sisteminin tiroid dokusuna saldırarak tiroid bezinin iltihaplanmasına ve hasar görmesine neden olur. Bu durum, tiroid bezinin az miktarda hormon üretmesine veya tamamen işlevini kaybetmesine yol açabilir.

Haşimato tiroiditi hangi belirtileri gösterir?

Haşimato tiroiditi genellikle belirtiler olmadan ilerler veya belirtileri çok hafif olabilir, bu nedenle bazen teşhis edilmesi zor olabilir. Yaygın belirtiler arasında sayılabilecek maddeler ise şunlardır:

  • Yorgunluk, halsizlik
  • Soğuğa karşı az tolerans
  • Kabızlık
  • Ciltte kuruluk
  • Saç dökülmesi
  • Depresyon veya anksiyete
  • Boğazda şişlik, yumru hissi

Bu belirtiler genellikle tiroid hormonlarının düzeyine bağlı olarak değişiklik gösterebilir ve bazen farklı rahatsızlıkların belirtileri olarak değerlendirilebilir. Bu nedenle doğru teşhis için doktora danışmak önemlidir.

Haşimato tanısı nasıl konur?

Haşimoto tiroiditinin teşhisi için özellikle T3, T4, TSH gibi tiroid fonksiyon değerlerini gösteren kan testlerinden yararlanılmaktadır. Bunlarla birlikte tiroid antikorları da değerlendirmeye alınır. Tiroid antikorlarının yüksek olması haşimatoda belirleyici bir göstergedir. Nitekim antikorlar vücudun tiroid hücrelerine karşı yaptığı saldırıyı göstermektedir. Tüm bu testler tiroid hormonlarının ve tiroidle ilişkili otoantikorların düzeylerini ölçer. Ayrıca tiroid ultrasonu da tiroid bezinin boyutunu ve yapısal değişiklikleri değerlendirmek için kullanılabilir. Bu göstergeler haşimato tanısı koymak için yeterlidir.

Haşitmato tedavisi nasıl yapılır? 

Klasik tıpta haşimato tedavisi genellikle sentetik tiroid hormonu replasmanıyla yapılır. Bu yaklaşım tiroid hormonlarının eksikliğini telafi etmeye yardımcı olabilir ve semptomları

azaltabilir. Ayrıca, doktorlar bazı durumlarda kortikosteroidler gibi anti-enflamatuar ilaçlar da reçete edebilirler.

Dr. Sinan Akkurt ile haşimato tedavisi nasıl yapılır?

Dr. Sinan Akkurt ile haşimato tiroiditinin tedavisinde semptomları baskılamak yerine fonksiyonel tıp bakış açısıyla hastalığın kök nedenlerine odaklanarak düzeltmek hedeflenir. Haşimoto tiroiditi, tiroid bezini etkileyen otoimmün bir hastalıktır. Bağışıklık sistemi, tiroid dokusuna saldırarak iltihaplanma ve hasara neden olur. Bu noktadan hareketle Dr. Sinan Akkurt ile haşimato tedavisinde bağışıklık sistemindeki düzensizliğin giderilmesi amaçlanır. Dr. Sinan Akkurt Kliniğinde haşimato tiroiditi tedavisi için birçok yöntem uygulanmaktadır. Bunlardan önemli bir tanesi biorezonans tedavisidir. Bir diğeri ozon tedavisidir. Öte yandan kişiye ve hastalığa özel beslenme protokolü oluşturulur. Dr. Sinan Akkurt tarafından ayrıca yine kişiye özel olarak vitamin ve mineral destekleri ve iyot reçete edilir. 

Haşimato tiroiditi tedavisinde Dr. Sinan Akkurt tarafından kullanılan biorezonans metodunun önemi büyüktür. Özellikle bağışıklık sisteminin yükünü azaltmak kişinin vücudundan o ana kadar farkına varılmamış olsa bile araştırıldığında muhakkak bir ya da birkaçına rastlanabilecek virüs, bakteri, parazit, alerjen, ağır metal, elektromanyetik kirlilik gibi toksinlerin arındırılması tedavi başarısını büyük oranda pozitif etkiler. Biorezonans tedavisi ile kişinin vücudundaki bu gibi patojen yükleri elemine edildiğinde rahatlama sağlanmakta, otoimmün saldırılar sona erdirilebilmektedir. 

Bağışıklık sisteminin hedefi: Haşimato tiroiditi

Haşimoto tiroiditi tedavisi ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ve Dr. Sinan Akkurt ile haşimato tiroiditi tedavi süreci hakkında detayları öğrenmek için kliniğimizi arayabilirsiniz.

Kanser Tedavisi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Biorezonans, çeşitli hastalıklar için kesin tedavi yöntemi midir? Garanti verilebilir mi?

Sağlıkla ilgili hiçbir konuda garanti verilmesi doğru değildir. Hayatta hiçbir şeyin garantisi olmadığı gibi, hastalarımıza da “%100 kesin tedavi”, “garantili sonuç”, “tedavi garantisi” gibi söylemlere itibar etmemelerini öneriyoruz.

Evet, yararlanılabilir. Ameliyat öncesi ya da sonrası, ilaç tedavisi ya da farklı terapi yöntemleri öncesi, sırası ve sonrası süreçlerde biorezonans tedavisi uygulanmasının bir sakıncası yoktur. Aksine kemoterapi, radyoterapi gibi yöntemlerin etkinliğinin artmasına destek olurken, istenmeyen yan etkilerinin de azalmasına ve hatta ortadan kalkmasına yardımcı olabilir.

Takdir edersiniz ki hepinizin hastalıkları, rahatsızlıkları ya da biorezonans tedavisini uygulama nedeni bambaşka. Dolayısıyla tedavi süreci de farklı işleyecek ve seans sayısı da buna göre değişecek. Bu nedenle tam bir rakam vermek ya da standart bir tedavi planı vermek doğru değil. Aynı zamanda İnternet üzerinden de fiyat vermek, tedavi maliyetini belirtmek de hem yasal değil, hem etik değil. Bu nedenle biorezonans tedavisinin maliyeti konusunda telefonla ulaşmanız ve muayenenin ardından tedavi süreci netleştikten sonra bilgi almanız daha doğru olacaktır. Bize bu numaradan ulaşabilirsiniz: 0 530 387 46 87

Tedavi planı kişiye özgü olarak belirlenir. Seansların süresi, sıklığı ve uygulanacak program, tamamen kişiye özgü olarak planlanır. Dolayısıyla tedavi süresi de buna göre değişkenlik göstermektedir.